Historické webové stránky ještě tenkrát Pensionu Union

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Staré webové stránky ještě Pensionu Union se znakem lva!

Pension Union byl dostavěn v roce 1992 v okrajové části Harrachova v nadmořské výšce 805 m, vzdáleného 20ti minutovou chůzí od centra v klidném a romantickém prostředí jižního svahu hory Ptačinec, nedaleko Mumlavských vodopádů.

V zimních měsících se Harrachov stává světoznámým hlavně díky běžeckým a sjezdovým tratím a vrcholných soutěžích ve skocích a letech na lyžích. Dvě čtyřsedačkové lanovky, několik lyžařských vleků a 60 km upravených tratí pro běžkaře. Ostatní měsíce jsou vhodné pro pěší turistiku a jízdu na horských kolech. Tenisové kurty, letní a zimní bazény, golf, minigolfy, bowling, plážový volejbal a několik diskoték.

Nekuřácký penzion nabízí 6 čtyřlůžkových a 3 dvoulůžkové pokoje účelově zařízené s možností přistýlek. WC + sprcha na pokoji nebo na patře. Společenská místnost s krbem, jídelna, bar, herna – kulečník, šipky, TV + satelit. Dvě sluneční terasy s výhledem do údolí Rýžoviště a na panorama horských hřebenů s nejvyšším bodem Čertova hora – 1022m nad mořem. V areálu pensionu možnost grilování, táborový oheň., stolní tenis a mnoho dalších aktivit v místě.

Snídaně se podávají formou švédských stolů, k večeři se servírují české speciality, nebo jídla dle přání hostů.

 

Druhé historické webové stránky Pensionu Union

Webová prezentace byla spuštěna

26.03.2013 15:00

http://farma-harrachov.webnode.cz/

Vítejte na Naší minifarmě v Harrachově!

Naše farma se nachází v klidné části zvané Rýžoviště, na kopci u lesa. Věnujeme se chovu Holandských zakrslých koz, zakrslých králíků a morčat různého vzhledu.  Chov koziček je registrován. Díky čerstvému vzduchu a přirozeným podmínkám se u Nás zvířátkům daří skvěle.

Přijeďte se přesvědčit!!

Máte dost ruchu města a neustálého stresu? Těší Vás pobyt v přírodě s možností kontaktu se zvířaty? Hledáte samotu u lesa?

 Přijeďte k Nám!

Pension ve kterém si každý najde to své. Leží na krásném klidném místě s výhledem na Čertovu horu. Okolí přímo vybízí k procházkám do lesa či poznávání rozmanitosti našich hor.

Ubytujeme Vás v rodinném pensionu s možností dvou až pěti lůžkových pokojů, sociální zařízení se nachází na chodbě v každém patře. K dispozici je velká společenská místnost s Tv a satelitem, jídelna s kuchyní zajišťující možnost vlastního vaření. K zábavě lze využít hernu s kulečníkovým stolem, pingpongový stůl a stolní fotbálek.

Ve společenské mistnosti a na terasách možnost připojení k wifi.

 Ceník ubytování

3-5 osob na pokoji 200,- osoba/noc
2 osoby na pokoji 230,- osoba/noc
1 osoba na pokoji 250,- osoba/noc
Děti do 3 let ZDARMA

 

  • U dětí starších 3 let je 50{d548ca8b936cf453526476c972b5ad0a02a93878710100fa8507371793d3c75c} z ceny na osobu za noc podle typu pokoje.
  • kapacita pensionu je 33 lůžek
  • uvedené ceny platí pro letní sezonu

Vhodné pro rodinky s dětmi, sportovní skupiny a dětské tábory, ale samozřejmně i pro jednotlivce.

 

Rekreační středisko Union, dříve Masný průmysl Praha

NÁZEV
Rekreační středisko Union, dříve Masný průmysl Praha
KRAJ
Liberecký kraj
OKRES
Semily
OBEC
Harrachov
ČÁST OBCE
Ryžoviště
KATASTRÁLNÍ UZEMÍ
Harrachov
ADRESA
č.p. 297
TYP
rekreační stavba
KATEGORIE
objekt
EXISTUJÍCÍ
ano
ZPŘÍSTUPNĚNÍ OBJEKTU
ne
SLOH
slohy 20.stol.
SPECIALIZACE
moderní architektura

ANOTACE

Typické rekreační zařízení 70. let 20. století reflektující snahy o zapojení objektu do horského prostředí

HISTORICKÝ VÝVOJ

Rekreační středisko Masný průmysl Praha bylo vyprojektováno v roce 1975 Interprojektem Praha v souladu s územním plánem Harrachova – „Umístění objektů podnikových rekreačních chat Rudných dolů a Masného průmyslu v prostoru JV od rekreačního zařízení Agrostroj Jičín“(zpracovatel Ing. arch. Zdeněk Brynda, stavoprojekt Liberec), realizováno bylo na místě staršího rekreačního objektu v roce 1985, nyní nese název Union.

POPIS

Objekt byl navržen v tehdy velmi populární formě na obdélném půdorysu, se střechou v jižní fasádě sahající k zemi, u tohoto zařízení však byly ve střeše prolomeny ve dvou podlažích lodžie s vodorovnými prvky zábradlí. Střecha je v současné době krytá falcovanými plechy, ve štítech bylo poměrně invenčně realizováno obložení palubkami v odstínu palisandr v kombinaci s bílými omítkami. Soklové a suterénní zdivo je provedeno z opracovaných žulových bloků. V objektu bylo navrženo 19 rekreačních lůžek a byt správce.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.