Okolí a výlety

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

 

 

 

 

I. HARRACHOV, VÝLETY A PŘÍRODA
II. LYŽOVÁNÍ V HARRACHOVĚ, CYKLO A PĚŠÍ TURISTIKA
III. ZAJÍMAVOSTI HARRACHOVA A OKOLÍ
IV. DĚTI A AKTIVNÍ ODPOČINEK
V. NEJVÝZNAMNĚJŠÍ AKCE V HARRACHOVĚ

I. HARRACHOV, VÝLETY A PŘÍRODA

HARRACHOV
Harrachov je malebné horské městečko rozkládající se pod Čertovou horou a známé centrum zimních sportů. Celým územím prochází bezpočet turistických a cyklistických tras a desítky kilometrů upravovaných lyžařských stop a sjezdových tratí všech stupňů náročnosti.
Obec byla založena v 17. století pod jménem Dörfl. Počátkem 18. století byla po majitelích přejmenována na Harrachsdorf. Dříve, než se stal Harrachov nejznámějším turistickým a sportovním střediskem západních Krkonoš, proslul daleko za hranicemi Čech svým sklářstvím. Nejprve v lokalitě Rýžoviště, později na Novém Světě vznikla tradice prvotřídně ručně vyráběného foukaného, broušeného, ale také rytého a malovaného či jinak zdobeného skla.
Po sportovní stránce proslul Harrachov samozřejmě nejvíce díky skokům na lyžích a díky obřímu mamutímu můstku. Skokanské můstky se nacházejí v centru Harrachova.
Od Penzionu Union Harrachov jsou vzdálené 1,2 km, což je 20 minut pěšky.

 

ČERTOVA HORA
Čertova hora je výrazný vrch (1020 m) nacházející se jižně od Harrachova v západní části ochranného pásma KRNAP. Na severovýchodních svazích se rozkládá rozlehlý lyžařský areál Rýžoviště, na severním úbočí harrachovské skokanské můstky.
Na vrchol Čertovy hory vedou dvě sedačkové lanovky. Jedna z centra Harrachova a celoročně zdolává převýšení 350 metrů. Prochází v blízkosti největšího mamutího můstku pro lety na lyžích u nás. Druhá sedačková lanovka vede přímo od nás z Rýžoviště. Na vrcholu Čertovy hory se rozhodnete, kde budete lyžovat. Jestli na naší straně – Rýžovišti, nebo na svahu vedoucímu do centra Harrachova. Oba svahy jsou v zimě samozřejmě uměle zasněžovány.
Vrchol hory vám nabídne krásné výhledy do okolí a je v létě velmi dobrým výchozím bodem pro pěší turistiku i cykloturistiku po hřebenech Krkonoš. Najdete zde také startovací plochu pro vyznavače létání na padácích a závěsných kluzácích.
Nástupní stanice lanovky je od Penzionu Union Harrachov vzdálená pouhých 200 m!

 

MUMLAVSKÝ VODOPÁD
Mumlavský vodopád vytváří řeka Mumlava a voda překonává až 12 metrů vysoké stupně tvořené skalními bloky v žulovém řečišti. Přímo pod vodopádem najdete tzv. Čertova oka o průměru až šest metrů. Je to ukázka erozních jevů – jedná se o prohlubně („obří hrnce“) a ohlazy způsobené pohybem vody a kamínky. Nejmohutnější je vodopád při jarním tání. Naopak v zimě velmi často zamrzá a stává se z něj ledopád – uchvacující dílo vytvořené vodou a mrazem. Jedná se o jeden z nejvodnatějších vodopádů v Česku.
Mumlavský vodopád je od Penzionu Union Harrachov vzdálený asi 1,5 km.

 

RUČIČKY
Ručičky jsou důležitým rozcestím při cestě od horní stanice lanovky na Čertovu horu. Asi kilometr pod Ručičkami je stanice lanovky Horní domky, vedoucí do horní Rokytnice (je možné využít společný lístek Harrachov/Rokytnice). Další cesta z Ručiček vede na horskou chatu Dvoračky anebo zpět na Rýžoviště k Penzionu Union Harrachov, popřípadě přes Kládovu cestu.
Rozcestí Ručičky je od Penzionu Union Harrachov vzdálené asi 4 km.

 

HARRACHOVY KAMENY

Blokovité Harrachovy kameny jsou nejznámějším útvarem na vnitřním hřbetu Krkonoš a ční nad hranou Velké Kotelní jámy. Nedaleko jsou žulové skály, součásti bočních rozsoch pohoří, která se svažují na polskou stranu.
Harrachovy kameny jsou od Penzionu Union Harrachov vzdálený cca 9 km.

 

PRAMEN LABE
Pramen Labe vyvěrá na Labské louce sousedící v těsné blízkosti státní hranice s Polskem. Tento pramen v roce 1684 symbolicky vysvětil královéhradecký biskup Jan z Talemberka, a tak se Labská louka stala definitivně českým územím. V roce 1968 byla provedena úprava pramene Labe a osazena kovová deska s erby měst, kterými Labe protéká. Místem prochází tzv. Česká cesta a je zde rozcestník turistických tras (červené, zelené a žluté).
Pramen Labe je od Penzionu Union Harrachov vzdálený 10 km.

 

VYHLÍDKOVÝ VLÁČEK
V Harrachově je k dispozici jízda harrachovským vyhlídkovým vláčkem. Trvá asi 90 minut, a podle potřeby průvodce se může změnit. Jízda začíná před areálem Skláren Novosad a syn. Obsahuje 20minutovou přestávku na Mumlavských vodopádech, kde se můžete lehce občerstvit ve srubu U Lišáka. Následuje průjezd centrem Harrachova a druhá 10minutová zastávka nahoře na tribunách skokanských můstků. Zde je nádherný výhled na celý Harrachov a na velký Mamutí můstek.
Vláček má tři vagóny, pohodlně přepraví 36 dospělých osob. Nepříznivé počasí vás nezaskočí, vagóny mají boční plachty proti dešti. Skupinám s průvodcem poslouží ozvučení pro případný výklad během jízdy; je v každém vagónu. Od 1. května 2016 začíná provoz vyhlídkového vláčku. V provozu je každý den, odjezdy jsou od skláren.
Nástupní stanice na vyhlídkový vláček je od Penzionu Union Harrachov vzdálená jen 1,5 km.

STEZKA KORUNAMI STROMŮ KRKONOŠE
Červen, Červenec, Srpen, Září 9:30 – 19:00 hod.
Říjen 10:00 – 18:00 hod.
Listopad, Prosinec 10:00 – 16:00 hod.
Leden, Únor, Březen 10:00 – 16:00 hod.
Duben, Květen 10:00 – 18:00 hod.

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku.

Ukážeme vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Společně s námi poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde.

Trasa o délce více jak 1300 m vás provede druhově pestrým lesem, čekají vás četná překvapení a poučení.

Zcela vás uchvátí výhled ze 45 metrů vysoké věže, díky kterému budete mít nadosah ruky lesní mohykány, z nichž některé jsou staré přes 150 let. Zavítáte i do unikátního naučného centra, které se nachází v podzemí dřevěné rozhledny a představuje spletitý kořenový systém stromů.

 

II. LYŽOVÁNÍ V HARRACHOVĚ, CYKLO A PĚŠÍ TURISTIKA

LYŽOVÁNÍ A SJEZDOVKY V HARRACHOVĚ
Lyžování na sjezdovkách v Harrachově je dlouhodobě vyhlášené pro jejich špičkovou úpravu i v jarních měsících. Vzhledem k výšce Čertovy hory (1020 m), odkud se sjezdové trati různých náročností rozbíhají, a orientaci sjezdovek, si jízdu na upravených svazích vychutnáte i v březnu a dubnu. Vždyť sjezdovka červená II. do Harrachova je v provozu minimálně do poloviny dubna v celé délce i šířce, protože je orientovaná na sever. Kvalitně si tu zalyžujete po celý den i při teplejších jarních dnech.
Z Čertovy hory vedou celkem čtyři sjezdovky různých obtížností:
• Tři sjezdovky (Černá, Modrá, Červená I.) končí u lanové dráhy Alfa, tedy u nás na Rýžovišti.
• Do centra města k lanovce Delta můžete sjet po sjezdovce Červená II.
• Červená II. ve své spodní části přechází do mírného profilu, a proto je vhodná pro děti, začátečníky a méně zdatné lyžaře.
• Obslužnost spodní části Červené II. zajišťuje LV Doplik, kde se také provozuje večerní lyžování. Protože je od nás asi kilometr, doporučujeme tam dojet autem.
• Propojení sjezdovky Červená II. v centru se sjezdovkami v Rýžovišti zajišťuje 50 metrová propojka na vrcholu Čertovy hory.
Na všech sjezdovkách je vybudován zasněžovací systém.

 Jak se dostanete na kopec ?

Dopravu na Čertovu horu zajišťují dvě čtyřsedačkové lanovky:

Lanovka (Alfa) na Rýžovišti.

 

Lanovka (Delta) v centru Harrachova. 

Asi 200 m od lanové dráhy Delta směrem k areálu velkých můstků se nachází LV Doplik. LV Doplik je umístěn na nejmírnější spodní části sjezdovky Červené II,
a proto je vhodný hlavně pro začátečníky, děti nebo pro méně zdatné lyžaře.

Dětský vlek a sjezdovka Doplík v centru Harrachova

         Sjezdovka ČERVENÁ II. spodní část Harrachov

Právě lanovka Alfa, která je od Penzionu Union Harrachov vzdálena asi 250 m, vás vyveze na Čertovu horu a směr Rýžoviště vám nabídne tyto sjezdové tratě:

1. Sjezdovka ČERVENÁ I. 
Délka: 1640 m
Převýšení: 300 m
Obtížnost: středně těžká. Vhodná pro pokročilé lyžaře.
Začíná po levé straně vrcholové stanice lanovky Alfa. Končí u stejné lanovky v Rýžovišti.

Sjezdovka ČERVENÁ I. Harrachov

2. Sjezdovka MODRÁ
Délka: 2200 m
Převýšení: 300 m
Modrá je též turistická. Je nejdelší a taky nejmírnější sjezdovkou v Harrachově, a proto je vhodná pro začínající nebo méně zdatné lyžaře. Ve své spodní části se spojuje se sjezdovkou Červená I. na Rýžovišti.

Sjezdovka MODRÁ Harrachov

3. Sjezdovka ČERNÁ
Délka: 1259 m
Převýšení: 300 m
Černá sjezdovka je neprudší sjezdovkou v Harrachově. Začíná po pravé straně vrcholové stanice lanovky Alfa a končí u spodní stanice téže lanovky na Rýžovišti. Je vhodná pro pokročilé lyžaře.

Sjezdovka ČERNÁ Harrachov

4.Sjezdovka ČERVENÁ II

Délka: 1 850 m
Převýšení: 357 m

Je jedinou sjezdovkou vedoucí z Čertovy hory do centra města k lanovce Delta. Její zajímavý profil, s krásným výhledem na Jizerské hory, Ještěd a Harrachov jí určili jako nejoblíbenější sjezdovku v Harrachově. Ve své horní části je mírná, dále přechází do prudkého profilu. Ve své spodní části se postupně opět mění v mírnou.

Sjezdovka ČERVENÁ II. Harrachov

 

 

Další sjezdovou tratí v okolí Penzionu Union Harrachov, vzdálenou pouhých 200 metrů, je samostatný Skiareál Šaldoland, který provozuje snowpark s lyžařským vlekem. Šaldoland nabízí i večerní lyžování a další služby.

Skiareál Harrachov – Amálka nejblíže k Penzionu Union Harrachov (150m), disponuje jednou sjezdovou tratí, která uspokojí všechny lyžaře – od rekreačních přes sportovní až po závodní lyžaře. Je zde možno provozovat večerní lyžování a je zde také možno zorganizovat lyžařské závody. Ve skiareálu se nachází i půjčovna lyží a lyžařská škola. Areál je také vybaven technikou pro umělé zasněžování.Večerní lyžování si můžete vychutnat již na zmíněném vleku Amálka, přímo na protějším svahu asi 150 m. od Penzionu Union Harrachov. Pokud se sejde alespoň osm lyžařů, lyžuje se každý den večer od 18.30 do 21.00. Denní lyžování od 9:00 17:00 hod.

Lyžařský areál Hilbert

Lyžování a snowboarding na dětském svahu v centru Harrachova
Lyžařský areál Hilbert – Lyžařský svah v centru Harrachova (pod Rotundou a hotelem Šedý vlk) v délce 230 metrů s převýšením 25 metrů. Mírný svah je ideální pro začátečníky lyžaře a snowboardisty a také pro malé děti. Dostatečně osvětlený svah nabízí i noční lyžování od 17 hod. odpoledne do 20 hod..

Dětský vlek na Zákoutí

Dětská lyžařská škola v Harrachově, v Zákoutí. Škola rozvíjí svoji tradici od roku 1975.

Nabízíme

  • Lyžařskou školu pro celou rodinu,
  • Výuku dětí již od 4 let a to formou hry na speciálním lyžařském hřišti.
  • Úschovnu a půjčovnu lyží, holí a bot pro žáky LŠ
  • Výuku lyžování dospělých
  • Vlastní lyžařské vleky
  • Drobné občerstvení

VÝLETY PRO BĚŽKAŘE DO OKOLÍ HARRACHOVA

Pokud nepatříte k fanouškům sjezdového lyžování a láká vás pohled na zasněženou krajinu i dřina na běžkách, nabízí Harrachov všem zdatným sportovcům přes 100 km upravovaných běžeckých tras.
Z centra města vedou sportovně náročné tratě a svou náročností i úpravou odpovídají tratím závodního charakteru.
Na běžecké terény v okolí Harrachova můžete nastoupit přímo v Harrachově na tzv. Startpointech… , kterých je celkem 12. Nejpohodlnější cesta, jak se dostat na horské hřebeny, je nechat se vyvézt lanovkou na vrchol Čertovy hory, odkud se už můžete napojit rovnou na Krkonošskou běžeckou magistrálu.
Tyto terény jsou svou náročností turistické a úpravou pro změnu crosscountry. Běžecké tratě v sousedních Jakuszycích, na náhorní plošině v nadmořské výšce okolo 1000 m, jsou také turistické, ale úpravou jsou závodní.
Stačí si vybrat. Naše běžecké stopy jsou nejdelší ve střední Evropě a dovedou vás na nejkrásnější místa Krkonoš.

VÝLETNÍ TRASY PRO PĚŠÍ A CYKLOTURISTY V HARRACHOVĚ

Velká nabídka turistických a cyklo výletů do Krkonoš a Jizerských hor, včetně jejich polských částí, je velice lákavá. Nově otevřené turistické hraniční přechody u Vosecké boudy a na Mýtinách výrazně usnadnily plánování krásných a do té doby neuskutečnitelných výletů.
Komu se nechce na kole šlapat do kopce, může vyřešit svůj problém pomocí lanovky. Vyveze se na Čertovu horu (doprava kol je zdarma) a pak může jet různými trasami dolů z kopce. Letní koupání je taky možné, ale teplotou vody v horských bystřinách i v koupališti je po většinu sezóny vhodné jen pro otužilé. U Mumlavských vodopádů dosahuje teplota horské bystřiny i v nejteplejších letních dnech výjimečně pouhých 11 °C.


III.ZAJÍMAVOSTI HARRACHOVA A OKOLÍ

PIVNÍ LÁZNĚ A MINIPIVOVAR
Pivní lázně nabízejí jedinečný zážitek. Jde o příjemnou terapii v klidném a malebném prostředí, kterou si můžete vychutnat zcela sami v jednoduché vaně, nebo jako pár ve dvojvaně. Tento zážitek můžete obohatit o relaxační masáž. Pivní lázeň trvá 30 minut a po ní následuje 30 minut relaxace. Celá procedura tedy zabere hodinu. V jakékoli fázi si můžete vychutnat jedno malé pivo z místního pivovaru, odkud také pocházejí veškeré používané pivní výrobky.
Pivní lázně a minipivovar jsou vzdálené od Penzionu Union Harrachov asi 2 km.

SKI MUZEUM

Expozice: Historie Harrachova, lyže, sport. Ocenění rodáků, činnosti (sklárna, doly, lesy – KRNAP).

Zajímavosti: Socha Krakonoše, pohár (skleněný, broušený) pro vítěze MS v letech na lyžích (výška 120 cm).

EXPOZICE ŠINDELKA
Lesnická expozice je umístěna v přízemí budovy autobusového nádraží. Seznámí návštěvníky s celou lesnickou problematikou – od vytěžení lesního porostu přes přiblížení kmenů k cestám a jejich odvoz k dalšímu zpracování až po následnou obnovu lesa a péči o něj. Pokud si myslíte, že těžba dřeva je nudnou či rutinní záležitostí, velice se mýlíte. V mnoha případech se totiž jedná o adrenalinový sport pro vrcholové sportovce.
V patře budovy najdete mysliveckou expozici. Věnuje se myslivosti od historie po současnost a připomíná myslivecké tradice, lovnou zvěř, lovecké zbraně a psy, ale taky myslivost v umění a v běžném životě.
Expozice Šindelka je vzdálená od Penzionu Union Harrachov 1 km.

SKOKANSKÉ MŮSTKY (MAMUŤÁK)
Mamutí můstek byl dokončený v roce 1979, v roce 1992 prošel renovací. Jeho konstrukční bod (délka skoku, od níž se započítávají bonusové body) činí 185 m, kritický bod (délka maximálního bezpečného skoku) má 205 m. Nájezd je dlouhý 124,3 m a průměrná nájezdová rychlost se pohybuje okolo 103 km/h.
Rekord můstku v hodnotě 215,5 m drží švýcarský skokan Simon Ammann. Pravidelně se zde pořádá mistrovství světa v letech na lyžích, poslední závod světového poháru se zde konal v roce 2011, kdy zde padl výše zmíněný světový rekord.
Mamuťák je od Penzionu Union vzdálený 1 km.

ZUBAČKA
Mezi harrachovské zajímavosti se právem řadí také ozubnicová železniční dráha mezi Tanvaldem a Harrachovem, která byla vyhlášena národní technickou památkou. Je nejstrmější železnicí v České republice. Pomocí dvoupásové ozubnice Abtova systému překonává na sedmi kilometrech mezi Tanvaldem a Kořenovem výškový rozdíl 235 metrů. Největší sklon je 58 promile.
Tato železnice byla v minulosti důležitým spojem mezi Českou republikou a Polskem a během 2. světové války i důležitou trasou do Berlína. V současné době je trať kvůli celkovému úpadku železniční dopravy využívána převážně pro turistické účely a pro osobní dopravu do Harrachova i do sousedního Polska.
Zubačka je od Penzionu Union Harrachov vzdálená 10 km.

MUZEUM SKLA
Sklárna Novosad a syn je nejstarší soukromou sklárnou v Česku. Vznikla před rokem 1712 na jilemnickém panství hrabat Harrachů. Zachoval se zde tradiční způsob výroby, který se ve sklárně nepřetržitě používá již přes 300 let. Unikátní 100 let stará historická brusírna skla je poháněná vodní turbínou a transmisemi. Vše je v téměř původní podobě a plně funkční.
Muzeum skla je od Penzionu Union Harrachov vzdálené 2,5 km.

HORNICKÉ MUZEUM
Hornické muzeum v Harrachově nabízí jedinečnou příležitost poznat historii dobývání rud v Čechách, která je s Harrachovem spjatá již od roku 1760. V muzeu navštívíte 1000 metrů dlouhou prohlídkovou štolu, najdete zde také ukázky minerálů fluoritových ložisek, nástroje a pomůcky používané při těžbě, mapy a fotografie dokumentující práci na zdejším ložisku.
Hornické muzeum je od Penzionu Union Harrachov vzdálené 2 km.

VČELÍ STEZKA
Včelí naučná stezka vám odhalí tajemství života jednoho z nejpilnějších druhů hmyzu. Začíná u Penzionu Union Harrachov a vede lesem kolem restaurace Zátiší a dále kolem lanové dráhy a sjezdovek na Rýžovišti až k autobusovému nádraží v Harrachově. Celá trasa je lemována úly se živými včelami, seřazenými podle historického vývoje včelaření.
Včelí stezka je v těsném sousedství Penzionu Union Harrachov, pouze 50 m od něj!

 

IV. DĚTI A AKTIVNÍ ODPOČINEK

PUMPTRACK HARRACHOV

BOBOVÁ DRÁHA
Bobová dráha v Harrachově je spolu s dopravním zařízením asi 1000 metrů dlouhá, při 38metrovém převýšení a průměrném sklonu šest procent. Má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení. Pro nezapomenutelné večerní jízdy jsou vlek i dráha osvětlené. Nerezové koryto dráhy a vleku je jako první v ČR v celé délce vyhřívané!
Bobová dráha je od penzionu Union Harrachov vzdálená 3 km.

LANOVÝ MONKEY PARK
Přírodní lanový park Monkey Park je 273 metrů dlouhé lanové centrum se 14 překážkami, které se nachází přímo v areálu vedle bobové dráhy Harrachov a z části i nad ní, poblíž poslední zatáčky. Atraktivita parku spočívá v postupném zdolávání překážek zavěšených na lanech mezi stromy ve výšce 3–7 metrů.
Lanový Monkey Park je od Penzionu Union Harrachov vzdálený 3 km.

DĚTSKÝ PARK

Dětský park najdete u spodní stanice lanové dráhy Harrachov – Čertova hora. Skládá se z velkého dřevěného hradu, vzduchové trampolíny a nafukovacího skákacího hradu. Vstup na trampolínu a nafukovací hrad s platnou jízdenkou (nahoru nebo zpáteční) z lanové dráhy nebo některou ze vstupenek.
Děti do 6-ti let musí být v doprovodu osoby starší 18 let.

HORSKÉ TŘÍKOLKY
Na horských tříkolkách si můžete přes léto zajezdit v areálu Hilbert v centru Harrachova. Vlek vás vyveze na start a vy pak sjedete dolů po sjezdovce. V létě je otevřeno denně od 10.00 do 18.00 a k dispozici je občerstvení a dětské hřiště.
Areál Hilbert je od Penzionu Union Harrachov vzdálený 2 km po lesní cestě.

MULTIFUNKČNÍ HŘIŠTĚ
Zahrnuje fotbalové hřiště s umělohmotným povrchem a dva víceúčelové kurty (tenis, volejbal, basket…) s možností pronájmu! Multifunkční hřiště najdete hned na okraji Harrachova.
Od Penzionu Union Harrachov je hřiště vzdálené 4 km.

MINIGOLF B+B HARRACHOV – ZÁKOUTÍ
Najdete zde přírodní koupaliště, tenisové kurty, minigolf, horolezeckou stěnu, občerstvení, dětské hřiště, tenis…
Chata V Zákoutí je od Penzionu Union Harrachov vzdálená 2,5 km.

TENISOVÁ HALA
U hotelu Sklář je k dispozici krytá tenisová hala.
Hotel Sklář je od Penzionu Union Harrachov vzdálený 2 km.

ČTYŘKOLKY V HARRACHOVĚ
Půjčovna terénních motorových čtyřkolek, včetně tratě, má k dispozici dospělé i dětské čtyřkolky.
Půjčovna čtyřkolek je od penzionu Union Harrachov vzdálená 2 km.SPORTCENTRUM JAMESE BONDA 007
Kromě jiného si zde můžete zajít do skvěle vybavené posilovny, nebo si zahrát dnes tolik oblíbený squash.Využít můžete také profesionální golfový trenažér, u kterého se pobaví začátečníci i zkušení hráči.
Sportovní centrum Sportrelax 007 je od Penzionu Union Harrachov vzdálené 2,5 km.

BUNGEE JUMPING
Bungee jumping Harrachov je jediným místem v České republice, kde si můžete skočit po celý rok od ledna až do prosince. Místem činu pro odvážné je televizní věž rozhodčích u skokanských můstků K120 a K180 v lyžařském areálu Harrachov. Najdete ji u čtyřsedačkové lanovky na Čertovu Horu na harrachovské straně, 145 metrů nad městem Harrachov.
Bungee jumping je od Penzionu Union Harrachov vzdálený 1,5 km.

BRUSLENÍ V HARRACHOVĚ
Venkovní ledová plocha slouží široké veřejnosti bez jakéhokoliv poplatku. Kvalita povrchu vždy závisí na počasí. Pokud nebude sněžit a bude dostatečně mrznout, bude v zimních měsících ledová plocha udržována tak, aby byla kvalitní co nejdéle.
Bruslařská plocha je od Penzionu Union Harrachov vzdálená 2,5 km.

GOLFOVÉ HŘIŠTĚ V HARRACHOVĚ
Devítijamkové golfové hřiště je jediným hřištěm v Krkonoších s nainstalovanými odpališti pro nejmenší golfisty v rámci projektu „Rodinné kurzy“. Děti se tak stávají rovnocennými partnery svých rodičů.
Golf Club Harrachov je od Penzionu Union Harrachov vzdálený 4 km.

VERTICAL PARK HARRACHOV
V parku se nachází částečně krytá horolezecká stěna vysoká 10 metrů s převisem, obří houpačka (prožijete volný pád z výšky 10 metrů, přetížení i stav beztíže během pár vteřin), bungee a dětská trampolína či minizoo s kůzlaty kamerunskými.
Vertical park Harrachov je od Penzionu Union Harrachov vzdálený 2 km.

WELLNESS
V Penzionu Union Harrachov sice nenabízíme žádné wellnessové služby (tedy kromě všeprostupující pohody a dobré nálady), svým klientům však dokážeme doporučit a poradit, kde si v Harrachově tyto služby mohou užít.

WELLNESS A BAZÉN HOTEL CENTRUM
Wellness hotel Centrum je od Penzionu Union Harrachov vzdálený 1 km.
WELLNESS A BAZÉN HOTEL SKLÁŘ
Wellness hotel Sklář je od Penzionu Union Harrachov vzdálený 1,5 km.

WELLNESS A BAZÉN HOTEL SVORNOST
Wellness hotel Svornost je od Penzionu Union Harrachov vzdálený 1,5 km.

PLAVECKÝ BAZÉN NA SACHROVĚ KOPCI,
Plavecký bazén Na Sachrově kopci je od Penzionu Union Harrachov vzdálený 1,5 km.

LETNÍ KOUPALIŠTĚ
Koupaliště je umístěno v nádherném prostředí horské přírody, v klidné části města Harrachov.
Letní koupaliště je od Penzionu Union Harrachov vzdálené 2 km.

 

V. NEJVÝZNAMNĚJŠÍ AKCE V HARRACHOVĚ

Nejvýznamnější akce

Výběr akcí nepravidelně pořádaných v Harrachově v posledních letech

 

Good
EVROPSKÝ SRAZ PŘÁTEL HISTORICKÝCH VOZŮ AEROZÁŘÍ
Zákoutí Harrachov.cz, 512 46 Harrachov 209, Czech Republic, Tel.: +420 481 529 153, +420 776 155 183www.aerocarclub.cz Aerovky fotografie
Good
KELTSKÁ NOC SRPEN
Krakonošovo s.r.o.
Letohradská 649
Praha 7 170 00
Email:info@keltskanoc.cz Keltská noc fotografie a infowww.keltskanoc.cz
Good
PIVNÍ SLAVNOSTI ČERVENEC
v areálu Sklárny a minipivovaru Novosad a syn Harrachov
Harrachov 95
512 46 Harrachov
www.sklarnaharrachov.cz
Good
DOBÝVÁNÍ SNĚHOVÉHO HRADU ÚNOR
Sportovní areál Harrachov, a.s.
Rýžoviště 324
512 46 Harrachov
Email: areal@harrachov.cz
Good
MEZINÁRODNÍ BĚH BEZ HRANIC ÚNOR
Harrachov – Szklarska Poręba
Tel: +48(0-75) 717-38-22
+48-602 51 36 92
Info: referent@harrachov.cz
Good
PŘÍJEZD KRAKONOŠE BŘEZEN
Město Harrachov
512 46 Harrachov
Mobil: 725 831 363
E-mail: referent@harrachov.cz
Good
HAPPY WEEKEND ČERVEN
Město Harrachov
512 46 Harrachov
Mobil: 725 831 363
E-mail: referent@harrachov.cz
Good
SVATOANENSKÉ DŘEVOSOCHÁNÍ ČERVENEC 
Město Harrachov
512 46 Harrachov
Mobil: 725 831 363
E-mail: referent@harrachov.cz
Good
VETERÁNIÁDA BŘEZEN Skiklub Harrachov
S.Slavík
Tel: 603 470113
Email: camping@harrachov.cz
Good
RED BULL 400 SRPEN Výběh na vrchol skokanského můstku K120 Red Bull 400 foto 
redbull400@redbullcz

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.